ECS-LINK-S-35
Manufacturer part number:
LINK-S-35
Stock Lengths:
Price breaks available:
Please log in
Select or Type Quantity
Add to cart
SKU:
ECS-LINK-S-35
Manufacturer part number:
LINK-S-35
Stock Lengths:
Price breaks available:
Please log in
Overview
Specifications
Downloads
Ask A Specialist
Copper Crimp Link 35mm²
Material
Tinned Electrolyte Copper
Features
Centre dimples
SKU
ECS-LINK-S-35
Products specifications
Attribute name
Attribute value
Conductor Size
35mm
Locally Stocked in NZ
Only Show Stocked Items
Product Files
Type
Name
Datasheet
Crimp Links
Your name
Your email
Enquiry
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy
and
Terms of Service
apply.
Submit
Copper Crimp Link 35mm²
Material
Tinned Electrolyte Copper
Features
Centre dimples
ECS-LINK-S-35
Products specifications
Attribute name
Attribute value
Conductor Size
35mm
Locally Stocked in NZ
Only Show Stocked Items
Customers Bought
ÖLFLEX® Robust 210 2X1.5
(Per/m)
(Per/m excl GST)
ÖLFLEX® Robust 210 2X1.5
(Per/m)
(Per/m excl GST)
ÖLFLEX® Robust 210 2X2.5
ÖLFLEX® Robust 210 2X2.5
Crimp Link 16mm²
Copper Cable Crimp Link 16mm²
(Each)
(Each excl GST)
Crimp Link 16mm²
Copper Cable Crimp Link 16mm²